Kamu Haberleri

Hak İş: Kıdem Tazminatı Uygulama Oranı Yüzde 3 İse Buna Duyarsız Kalamayız

Çalışma dünyasının son dönemlerdeki birinci gündem maddesi olan Kıdem Tazminatı konusunda Hak İş Sendikası’ndan da açıklamalar geldi. 

Hak İş Sendikası Genel Sekreteri Osman Yıldız yapmış olduğu konuşmasında kıdem tazminatı konusuna dair sendikasının düşüncesini ve atılacak adımları değerlendirdi. 

HAK İŞ SENDİKASI’NDAN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası Genel Sekreteri Osman Yıldız bir proje kapsamında sendikalarını ziyaret eden Sudanlı yetkililer ile biraraya geldiği toplantıda konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmasında kamu gündeminin en önemli gündem maddesi olan kıdem tazminatı konusuna değindi. Kıdem tazminatı hakkındaki değerlendirmesinde sistemin uygulanmasında yaşanan sorunlara değinen Osman Yıldız şu ifadeleri kullandı. 

”Bizim için çalışma hayatında tabu yoktur. Bugün Türkiye’nin gündeminde yer alan kıdem tazminatı konusu da aynısıdır. Diğer konfederasyonların bunu öcü haline getirip ‘Tartışmayız’ dediği bir noktada, bunun bizim öteden beri tartıştığımız, tartışılması gereken bir konu olduğunu belirtmek istiyoruz. Bir konuda mağduriyet, sıkıntı varsa, bir konuda çark dönmüyorsa işte orada Hak-İş inisiyatif alır. Bugün kıdem tazminatının uygulanma oranı yüzde 3 ise buna duyarsız kalamayız. Bunu tartışmaya, bu sorunu çözmeye ve sistemi daha ileriye götürmeye varız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir