Kamu Haberleri

Hak İş Sendikası Belediyelerden İstifa Ettirilen Üye Sayısını Açıkladı

Hak İş Sednikası Genel Başkanı Mahmut Arslan belediye bünyesinde çalışırken işten çıkarılan çalışanlara yönelik bazı açıklamalarda bulundu. 

Bu çalışanların işlerinden haksız olarak çıkarıldıkları vurgusunda bulunan Hak İş Başkanı Arslan, istifa ettirilen üye sayısına dair şu ifadelere yer verdi. 

23 BİN 953 HAK İŞ ÜYESİ İSTİFA ETTİRİLDİ

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan, Hak-İş Konfederasyonu Başkanlar Kurulu’na başkanlık etti.

Toplantı kapsamında bir konuşma yapan Mahmut Arslan gündem konularının yanında ekonomi ve kamu gündemine dair de bilgiler verdi. Konuşmasının bir bölümünde Türkiye’nin geçmişte yaşadığı sıkıntıları ve bu sıkıntıların kamu gündemine etkisini değerlendirdi. 

Toplantı kapsamında seçimden sonraki süreçte Hak-İş’e bağlı sendikalardan 23 bin 953 çalışanın istifa ettirildiğini ifade eden Mahmut Arslan bu sayıya dair şu ifadeleri kullandı. “Bu sayı Türkiye’de onlarca sendikanın toplam üye sayısının iki katıdır. Onlarca sendikanın üye sayısının çok daha üstünde bir rakamdır. Dolayısıyla bu küçümsenmemesi ve üzerinde durulması gereken bir konudur.” Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca bu çalışanlara seçimlerden önce söz verildiğini ifade ederek CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlattı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir