Kamu Haberleri

Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan Müfettiş Alım Duyuru

Hakimler ve Savcılar Kurulu internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile müfettiş alımlarına dair bilgi verdi. HSK’nın yayımladığı duyuru metni ve Müfettiş alımlarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

HSK’DAN MÜFETTİŞ ALIM DUYURUSU

Hakimler Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan Kurul Müfettişi alım duyurusunda başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler verildi. 

Kurum alımların ilgili pozisyon için başvuruda bulunacak savcıların başvuru dilekçelerini 22 Nisan tarihine kadar teslim edebileceklerini açıkladı. HSK’nın web sayfasından yayımlanan duyuru metni,

HSK Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

Hâkimler ve Savcılar Kurulunca adli ve idari yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları arasından Kurul müfettişi alımı yapılacaktır.

Bu kapsamda; 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kurulu Kanununun 15’inci maddesinin 2’nci fıkrasında ve geçici 7’nci maddesinde belirtilen Kurul müfettişliğine atanma şartlarını taşıyan hâkim ve Cumhuriyet savcılarının, Kurul müfettişliğine atanma taleplerini içeren dilekçelerini 22 Nisan Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar ilgisine göre bağlı oldukları Başsavcılık veya Komisyon Başkanlıkları aracılığıyla göndermeleri veya bizzat Genel Sekreterliğimize başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tüm hâkim ve Cumhuriyet savcılarına saygıyla duyurulur. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir