Kamu Haberleri

Hangi Memur Ne Kadar Maaş Alıyor? Tüm Meslek Grupları İçin Zamlı Maaş Tablosu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Haziran 2019 enflasyon verileri açıklandı. Enflasyon verilerine göre yılın ilk altı ayında oluşan enflasyon oranı yüzde 5.01 oldu. 

Toplu sözleşme kapsamında yüzde 4’ün üzerinde olan enflasyon oranı memurların maaşlarıne direkt olarak yansıtılacak. Bu kapsamda memurlara Temmuz ayında enflasyon farkından dolayı yüzde 1.01 zam yapılacak. 

Bu zammın yanında ayrıca memurlara toplu sözleşme kapsamında yüzde 5 oranında sabit zam uygulanacak. Bu iki zam ile birlikte memurlar 15 Temmuz tarihinden sonra yüzde 6.01 zamlı maaşlarını alacaklar.

HANGİ MESLEK GRUBU NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Memur maaşlarına yapılacak olan 6.01 oranıdaki zamların ardından maaşlarda alınan ücretlere göre değişecek. Kamu İlanları olarak memur maaşlarında yaşanacak olan bu artışları tablolu gösterim şeklinde sizlerle paylaşıyoruz. 

Aşağıda her meslek grubu için yayınladığımız tabloda yer alan maaşlar net maaş tutarıdır. Memurlara bu maaş tutarları üzerinden aile yardımı ödemesi yapılır. Aile yardımı ödemeleri memurların evli bekar olmalarına göre, eşlerinin çalışıp çalışmamalarına göre, çocuklarına göre değişmekte. 

İşte Mesleklere Göre Memur MaaşlarıKamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir