Kamu Haberleri

Harita Teknikeri ve Harita Kadastro Personel Ataması Konusu Meclis’te

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Polat Şakoğlu, TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi sundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle sunulan soru önergesinde Harita Teknikeri ve Harita Kadastro Personel atamaları soruldu. 

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şakoğlu tarafından sunulan soru önergesinin detayları şu şekilde;

TAPU’YA PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından sunulan soru önergesinde CHP Tunceli Milletvekili Polat Şakoğlu şu ifadelere yer verdi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI

Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim. 04.02.2019 Polat ŞAKOĞLU /Tunceli Milletvekili

1. Kamu kurum ve kuruluşlarında bu yıl içerisinde Harita Tekniker ve Harita Kadastro personel ataması yapılacak mıdır? Bunun için ayrılan kadro sayısı kaçtır?

2. Son 5 yıl içerisinde ataması gerçekleşen Harita Tekniker ve Harita Kadastro personel sayısı kaçtır? Bunların kurumlara göre dağılımı nasıldır?

3. Bakanlıkların ilgili birimlerinde Harita Tekniker ve Harita Kadastro personel açığı belli midir? Bu doğrultuda yapılacak olan memur alımları, üniversitelerin Harita ve Kadastro bölümünden mezun olanların sayısı ile örtüşmekte midir?

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir