Kamu Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a Çağrı :Gelir İdaresinin Kurumsal Hafızası Gelir Uzmanlarıdır

Gelir idaresinin kurumsal hafızası Gelir Uzmanlarıdır;

Gelir Uzmanlığı mesleği halkla iç içe ve insan odaklı çalışan, üretken çözümleyici ,Analitik düşünen kariyer meslek grubudur.  

Doğru işlemeyen,yanlış ve yanıltıcı yönlendirmeler yapan ve iletişim kanallarını kapayan bir bürokrasi ayağının varlığı bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Sayın Bakanımızın; mağduriyetlerimizin düzeltilmesi amacıyla talimatlarından dolayı memnuniyet duymaktayız.Ancak talebin gerçekleşmemesi için ciddi bir bürokratik engelle karşı karşıya bulunmaktayız. Gelir İdaresinde mevcut bulunan idari kadrolardan grup müdürü, grup başkanı, vergi dairesi başkanı, daire başkanı ve gib başkan yardımcılığı atamalarında liyakat sahibi ve kurumun %75’ini temsil eden Gelir Uzmanlarına ve vergi dairesi müdürlerine yer verilmemesini ve belirli meslek grupları arasında söz konusu pozisyonların paylaşılmasını , mesleğinde yükselerek kariyer yapmak isteyen öz evlatlara karşı yapılmış bir dayatma olarak görmekteyiz. Konuyla ilgili olarak her iki meslek grubuna(Gelir Uzmanı ve Vergi Dairesi Müdürlerine) atılan söz konusu bürokratik çelmelerin çok yakın zamanda düzeltileceğine olan inancımızı korumak istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Meslek Mensupları Tabanının sesine kulak vermeyen bu tür yönetim anlayışını kabul edilemez buluyoruz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir