Kamu Haberleri

HSK Sürekli İşçi Alımı Başvuru Sonuçları ve Evrak Teslim İşlemleri

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir duyuru ile sürekli işçi alımı yapacağını ilan etmişti. İŞKUR üzerinden alınan başvuruların ardından kurum yapmış olduğu bir basın açıklama ise başvuru sonuç listelerinin belli olduğunu duyurdu. 

HSK SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

HSK yapmış olduğu basın açıklamasında sürekli işçi alımı için 5 Mart tarihinde İŞKUR aracılığıyla kura çekim işlemleri yapıldığını duyurdu. Bu kapsamda başvuru sonuçları olumlu olan adayların belirlendiğinin açıklandığı duyuru metninde ayrıca adayların 15 Mart tarihine kadar evrak teslimi yapmaları gerektiği açıklandı. 

Yayımlanan Duyuru Metni

Kurulumuz bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 18-22 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına yapılan başvurular sonucunda kuraya tabi iş pozisyonları için 05 Mart 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır.

Çekilen kura sonucu belirlenen adaylar ile kuraya tabi olmaksızın KPSS puan sıralamasına göre belirlenen adaylar (Şoför ve Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri) ve ilgili yönetmeliğin 5. Maddesi gereğince iş taleplerinin karşılanmasında öncelik hakkı bulunan adayların listesi ekte yayınlanmıştır. İlan edilen listede yer alan asıl adaylar ile KPSS puan sıralamasına göre belirlenen adaylar ve işe göndermede öncelikli olan adayların 15 Mart 2019 Cuma günü saat 17:00’a kadar başvuru yaptıkları meslek koluna ilişkin aşağıda belirtilen belgeleri Kurulumuz İnsan Kaynakları Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

Sözlü/Uygulama sınavının tarihi ve yerine ilişkin ayrıca sitemizde ilan yapılacaktır.

Evrak Listesi

Başvuru sonucuna ilişkin listeler için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir