Kamu Haberleri

Hukuk Fakültelerini Tercih İçin Başarı Şartı Getirildi

Yargı Reformu Stratesi Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı kapsamında program paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yargı alanında atılacak adımlara değindi.

Bu kapsamda kamu gündemi de ilgilendiren çok önemli bir değişiklik yapılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hukuk Fakültelerine giriş için bazı şartların olacağını duyurdu. 

Avukatlık mesleği ile ilgili de adımlar atılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının bu bölümlerini sizlerle buluşturuyoruz. 

HUKUK FAKÜLTELERİNİ İLK 100 BİN TERCİH EDEBİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapmış olduğu konuşmasında bir süredir gündemde olan Hukuk Fakülteleri konusunda atılacak adımı açıkladı. Bundan sonraki süreçte başarı sırasına göre Hukuk Fakültelerine öğrenci alınacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100’in üzerinde olan öğrencilerin bu tercihte bulunacağını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

”Hukuk fakültelerine girişte başarı sıralaması 190 binden 100 bine yükselticek. Hukuk mesleklerine giriş sınavı en önemli yenilik olacak. ÖSYM yapacak. Belirli puanı alanlar avukatlık stajına başlayabilecek. – Hukuk fakültelerinin eğitim sürelerini 5 yıla çıkarıyoruz, kontenjanları azaltıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir