Kamu Haberleri

Hükümete Kamuya Personel Alımlarında Torpil ve Mülakat Eleştirisi

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş yapmış olduğu açıklamasında kamuya personel alımı konusuna değindi. 

Bu konuda hükümete oldukça sert eleştirilerde bulunan Fahrettin Yokuş mülakat sistemine değindi. Konuşmasında ayrıca torpil konularına dair de açıklamalarda bulunan Fahrettin Yokuş’un açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

HÜKÜMETE TORPİL VE MÜLAKAT ELEŞTİRİSİ

Kamu gündeminin son dönemlerde ki en önemli konu başlıklarından olan ve adaylar tarafından oldukça tepki çeken mülakat sistemini değerlendiren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş hak edenin hak ettiği yerde olması için önlerinin açılması gerektiğini ifade etti. 

Konuyla bağlantı olarak mülakat sistemini de eleştiren Fahrettin Yokuş, KPSS’den yüksek alanların mülakatla elendiğini söyledi. 

”Vatandaşın kafasındaki soru işaretlerinin kaldırılması, hangi siyasi görüşten olursa olsun, hak edenin hak ettiği yerde olmasının, hak ettiği ücretlerle istihdam edilmesinin önünü açmamız lazım. Gençlerimiz artık umutsuzluğa gömülmüş durumda. Üniversite mezunlarının mağduriyetleri arşa çıktı. Ama iktidar partisi tüm bunları görmezden geliyor. KPSS’den yüksek puan alan gençler mülakatta eleniyor, onların yerine KPSS’si düşük kişiler mülakatlarla işe alınıyor. Vatandaşımız bunun farkında, buna karşı da tepkili. “

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir