Kamu Haberleri

Hükümete Taşeron İşçilerin Maaşlarına Enflasyon Farkı Zammı Çağrısı

Hak İş Sendikası taşeron işçilerin maaşlarına enflasyon farkı oranında zam yapılmasını konusunu gündemde tutmaya devam ediyor. Sendika tarafından yapılan son açıklamada, taşeron işçi maaşları konusunda AK Partiye çağrıda bulunuldu. 

HÜKÜMETE TAŞERON İŞÇİ ÇAĞRISI

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu açıklamasında taşeron işçilerin maaş konusuna değindi. Daha öncede konuya dair açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan taşeron işçilerin maaşlarının iyileştirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda kadrolu işlerin maaşlarına yapılan zam oranına değinen Mahmut Arslan taşeron işçilerin maaşlarına yansıtılan yüzde 4’lük zammı hatırlattı. Bu zam oranının değiştirilmemesi konusu eleştiren Hak İş Genel Başkanı mahmut Arslan bu durumun kendilerini üzdüğünü söyledi. Bu konuda hükümete çağrıda bulunan Hak İş Başkanı Mahmut Arslan bu konunun çözüme kavuşturulmasını istedi. 

Mahmut Arslan Tarafından Yapılan Taşeron İşçi Maaş Zammı Açıklaması

”Enflasyon farklarının ödenmemesi arkadaşlarımızın beklentilerini karşılamamış ve bizi adaletsiz durumla karşı karşıya getirmiştir. Türkiye ve AK Parti hükümetleri bütünüyle 2002’den bu yana kamuda çalışanların ücretlerini hep enflasyonun üzerinde rakamlarla sonuçlandırmıştır. Kamuda çalışanların, emeklilerin enflasyon farklarının ödenmesine rağmen kamuda kadroya geçenlerin, geçemeyenlerin yüzde 4 zamlarının kamuda değiştirilmemesi, farkların ödenmemesi çalışanlarımızı ciddi şekilde üzmüştür. Buradan bir kez daha çağrı yapıyorum. Hükümetimizin bunu bir an evvel gündeme alıp bu konunun süratle çözüme kavuşturulmasını istiyoruz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir