Kamu Haberleri

Hükümetin Memur Zammı Teklifine Memur Sen’den Yeni Açıklama

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hükümetin memur zam teklifini düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Bu kapsamda memurlara 2020’nin birinci altı aylık döneminde yüzde 3,5, ikinci altı aylık döneminde yüzde 3, 2021’in birinci altı aylık döneminde yüzde 3, ikinci altı aylık döneminde de yüzde 2,5 zam teklif edildi. 

Bu teklifin hemen ardından açıklamada bulunan Memur Sen Başkanı Ali Yalçın, bu teklifin kabul edilemez olduğunu ve yeni teklif beklediklerini ifade etmişti. 

MEMUR SEN’DEN YENİ ZAM AÇIKLAMASI

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memur maaşlarına zam konusunda yeni değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Hükümetin teklifine ilişkin ilk değerlendirmesinde  ‘teklif geçiştirildi’, ‘masa önemsizleştirildi’, ‘alın terimiz değersizleştirildi’ tespitlerini ifade etmeyi ve buna dayalı tepkileri hayata geçirmeyi hem gerekli hem de haklı hale getirmiştir, açıklamasında bulundu. 

Bu konuda hükümetin ilk teklifinin ‘Güçlü Türkiye imkansız’, ‘Büyük Türkiye anlamsız’ ve ‘Yeni Türkiye gereksiz’ fikri sabitinde debelenenler dışında hiç kimsenin akılan yatmadığını ifade etti. 

Enflasyon vurgusunda bulunan Ali Yalçın şu açıklamada bulundu. 

“Bizler, kamu görevlilerinin standardını yükseltecek, dertlerini küçültüp bitirecek teklif beklerken karşımıza çıkan teklif, vadettiği standardı düşük, ürettiği skandalı büyük bir tekliftir. Biz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk toplu sözleşmesinin, imzaya çağıran bir içerikle yürütülmesini beklerken, nizaya ve sahaya çağıran bir teklif olduğunu görüyoruz. Bu teklifin tamamlanmaya, ilavelerle zenginleştirilmeye ihtiyacı var.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir