Kamu Haberleri

Hükümetten Kamu İşçilerine Yeni Zam Teklifi! Zam oranı ne kadar olacak?  

Türk-İş ve Hükümet yetkilileri kamuda çalışan işçilerin maaşlarına gerçekleştirilecek zam miktarını görüşmek için geçtiğimiz günlerde bir toplantı yapmış Hükümet yetkililerin sunduğu teklifi beğenmeyen ve konuşulmaya bile değer görmeyen Türk-İş yetkileri toplantıları terk ederek verilen teklife tepki göstermişti.

KAMU İŞÇİLERİ GREV KARTINI GÖSTERMİŞTİ

Türk-İş göstermiş olduğu tepki sonrasında Hükümet yetkililerin yeni bir teklif sunacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. Hükümetin sunacağı teklifin karşılık bulmadığı takdirde ise kamu işçilerinin grev kartını masaya yatıracağını ifade eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay; “Ağustos sonuna kadar ya imzalayacağız ya da grev. Yasalar ne emrediyorsa onu yapmakla mükellefiz. Teklifin kabul edilecek bir yanı yok.” Sözleri yankı bulmuştu.

Türk İş tarafından yapılan bu açıklamaların ardından hükümetin yeni bir zam teklifi ile kamu işçilerinin karşısına çıkması bekleniyor. 

HÜKÜMET’TEN YENİ ZAM TEKLİFİ

Hükümetin, 19 Haziran’da yapılan görüşmede yüzde 5+ yüzde 4 zam ve maaşı 3500 lira altında olanlara 60 lira seyyanen zam teklifi sonrasında kulislerde hükümetin yüzde 7+ yüzde 5 teklif vereceği ve seyyanen zam oranının ise 110-120 lira olabileceği konuşuluyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir