Kamu Haberleri

İBB’de Çalışan Memurlara Seçim Piyangosu: 3 İkramiye Birden

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli memurlar için çok önemli bir karar alındı. Belediye bünyesinde görevli 13 binden fazla personel için ikramiye ödemeleri yapılacak. İşte İBB’nin memurlarına yapacağı o ikramiyeler;

İBB MEMURLARINA İKRAMİYE PİYANGOSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli memurlar için sendika görüşmelerini sonlandırdı. 4 aylık bir süredir devam görüşmeler sonrasında memurlara bazı sosyal haklar tanındı. İBB memurlarına tanına bu sosyal haklara ilişkin tüm detaylar ise  İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. 

Bu Bağlamda; İBB’de yer alan 10 bin 463, İSKi bünyesinde ki 2 bin 492, İETT bünyesinde ki 796 memura (toplam personel sayısı 13 bin 681) 3 ayrı ikramiye verilecek. Bu memurlara verilecek ikramiyelere göre çalışanlara Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 1000 TL ikramiye, ve sözleşme ikramiyesi olaral 1000 TL ödeme yapılacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı sendikayla yapılan anlaşmanın detaylarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

“Memur kardeşlerimiz, işçi kardeşlerimiz, İETT ve İSKİ çalışanlarımızla beraber dünyaya örnek olacak çalışmalara imza atıyoruz. Bu nedenle çalışanlarımızın yaşam standartları bizim için çok önemli. Sendikamızla 3-4 aydır görüşüyorduk. Bu görüşmeler neticesinde SDS ödemelerini aylık 1.500 TL (brüt) olarak belirledik. Bugün imzaladığımız sözleşme protokolü ile de “Sözleşme İkramiyesi” olarak 1.000 TL (net) ikramiye vereceğiz. Önümüzdeki Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ise 1.000’er TL (net) “Bayram İkramiyesi” ödenecek. Sözleşme 1 Nisan 2019 tarihinden geçerli olacak. Bu nedenle aradaki fark da hesaplanıp ekstra olarak hesaplarınıza yatırılacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir