Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu: 2019 Yılında Köylere de Bekçi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Kızılcahamam İlçesine gitti. Burada bazı etkinliklere katılan Bakan Soylu katılımcılara yönelik konuşma yaptı. Konuşmasında yerel seçim gündemine ek olarak son dönemlerin en merak edilen konularından olan Bekçi alımlarına dair de açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu uygulamada yenilikler olacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bekçi alımlarına dair açıklamalarının detayları şu şekilde,

BU YIL İLK DEFA OLACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamalarında 8 bin Bekçi alımına ilişkin süreci hatırlattı. 2019 yılında 8 bin bekçi alımı ile bekçi kadrosunun güçlendirileceğini vurgulayan Bakan Süleyman Soylu yeni alımla birlikte bir ilke imza atacaklarını söyledi.

Bundan önceki alımlarda sadece il ve ilçe merkezleri için yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarının 2019 yılında Ankara ve İstanbul ‘da bazı bölgelerdeki köylere de yapılacağı bilgisini verdi. 

Bundan önce gerçekleştirilen Bekçi alımları sadece şehir merkezleri ile ilçe merkezlerinde görevlendirmek üzere alınmıştı. 

İlan Bekleniyor

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilanın yayımlanması bekleniyor. Bakan Süleyman Soylu ilanın geçtiğimiz hafta ortasında yayınlanacağını açıklamıştı. Ancak ilan henüz adaylara duyurulmadı. Bekçi alım ilanının en geç bu hafta sonuna kadar adaylara ilan edilmesi bekleniyor.

Bekçi Alım İlanından ve Bekçi Alımlarından Anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir