Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu’dan Polis Alımlarında Renk Körlüğü Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yerel seçim çalışmaları kaspamında yapmış olduğu etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda televizyon programlarına katılan Süleyman Soylu, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ediyor ve şehirlerde mitingler düzenliyor. 

Bakan Süleyman Soylu buralarda yapmış olduğu konuşmasında, İçişleri Bakanlığı birimlerine personel alımı konularına değiniyor. 

BAKAN SOYLU’DAN RENK KÖRLÜĞÜ AÇIKLAMASI

Etkinlikler kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak 2019 Polis Alımları konusuna da değinen Bakan Soylu binlerce aday tarafından merak edilen renk körlüğü hususuna değindi. 

Bu konuda çalışmalar olduğunu ve bu çalışmaların halen devam ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarında renk körlüğü ve diğer konularda düzenleme olacağı işaretini verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasının bir bölümünde de, bir engel çıkmaması durumunda her taraftan alım yapabileceklerini ve emniyet mensuplarının en iyiler arasından seçildiğini ifade etti.

Bakan Süleyman Soylu’nun bu etkinlerinde birinde ise önlisans mezunu adayların talebi kendisine ulaştı. Bakan Soylu’ya bir vatandaş tarafından “önlisans mezunları bayan polis alımına başvuru yapmak istiyor sayın bakanım” diye seslenildi. Bakan Süleyman Soylu bu talebe “istiyor musunuz önlisans mezunları başvuru yapabilsin mi” şeklinde yanıt verdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir