Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı: 8 Bin Bekçi Daha Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Kağıthane’de muhtarlarla buluştu. Burada muhtarlarla bir toplantı gerçekleştiren Bakan Süleyman Soylu toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmasında Bekçi alımı konusuna değinen Bakan Süleyman Soylu 8 bin kişilik bir alım müjdesi daha verdi. Süleyman Soylu’nun Bekçi alım açıklaması ve detaylar;

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN 8 BİN BEKÇİ ALIM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye’de görevinde olan bekçi sayısına dikkat çekti. Bekçi sayısının artacağını ifade eden Süleyman Soylu konuşmasında adaylara 8 bin kişilik bir alım müjdesi daha verdi. 

Süleyman Soylu 8 bin kişilik Bekçi alımını şu sözlerle adaylara duyurdu. 

“Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200’ü İstanbul’da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz. ”

YENİ SİSTEM DEVREYE GİRİYOR

Bekçiler için yeni bir sistemin devreye gireceğini açıklayan Bakan Süleyman Soylu, bu sistem ile ihbarların daha hızlı değerlendirileceğini söyledi. Bu sistemin Ankara, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde kullanılmaya başlanacağını dile getiren Bakan Süleymen Soylu’nun açıklaması şöyle;

Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir