Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı personel alımı için Şubat ayında bir ilan yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli statüde çalıştırılmak üzere 1200 personel alımı olacağı duyuruldu. 

Bakanlık alımların 943 lisans ve önlisans Büro Memuru, 10 Harita Teknikeri, 20 Arşiv Uzmanı, 2 Şehir Plancısı 36 Mühendis, 42 Elektrik Elektronik Mühendisi, 31 Bilgisayar Teknikeri, 127 Elektrik Elektronik Teknisyeni pozisyonlarına yapılacağını bildirmişti.

MÜLAKATLAR NİSAN’DA YAPILDI

Yukarıda yer alan kadrolar için ilan Şubat ayında yayımlandı. İlanın yayımlanmasının ardından adaylar başvurularını bakanlığa bildirdiler. Başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından ise mülakat süreci başladı. Alım yapılacka kadro sayısının 5 katı kadar aday mülakatlara davet edildi.

Bu kapsamda, İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı sözlü sınavlarına 6 bin kişi katıldı. Bu adaylar söz konusu sınavlara Nisan ayında girdiler. Bakanlığın Nisan ayı içerisinde tamamlandığı mülakat sınavlarının üzerinden 2 buçuk ay geçmiş olmasına rağmen sonuçlar açıklanmadı.

Mülakat sınavlarına katılan adaylar ise sonuçların en kısa sürede açıklanmasını talep ediyorlar. Sonuçlar ilan edildiğinde Kamu İlanları olarak anında sizlerle paylaşacağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir