Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı EGM Polis Alımlarında Renk Körlüğü Şartı Kaldırıldı Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir konuşmasında POMEM polis alımlarına dair bilgi verdi. 

Bu kapsamda 2019 yılı sonunda POMEM polis alımı yapılacağını açıklayan Bakan Süleyman Soylu ilanın belirlenen tarihten sarktığını ifade etti. Daha önce yapılan açıklamalarda Eylül döneminde yapılacağı açıklanan polis alımlarına dair açıklamasında Bakan Soylu Kasım ve Aralık ayını işaret etti. 

RENK KÖRLÜĞÜ İÇİN KARAR VERİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarına dair konuşmasında ayrıca binlerce adayın merakla beklediği Renk Körlüğü düzenlemesi hakkında bilgi verdi. 

Bu konuda katıldığı etkinlikler ve ziyaretler kapsamında çok sayıda talep geldiğini hatırlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu düzenleme için uzun soluklu bir çalışma yapıldığını bildirdi. İçişleri Bakanlığı personelleri ile akademik personellerin yapmış olduğu çalışmaların tamamlandığını ifade eden Bakan Süleyman Soylu kararın verildiğini açıkladı. Ancak kararın ne olduğunu ileri ki günlerde açıklayacağını belirtti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun renk körlüğü konusunda söylediği sözler şu şekilde;

”Bana gittiğim her yerde bununla ilgili dosya verdiler ve bunu kaldırın dediler.Bu konuda özel ve hassas bir şekilde çalışacağım.Yurt dışıyla karşılaştırmalarımı da yapacağım.Yaklaşık 5-6 üniversiteyle bir araya geldik, bir sonuca da vardık ama burada bunu açıklamayayım. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir