Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Mülakat Sonuçları İçin Binlerce Aday Beklemede

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı mülakat sonuçları binlerce aday tarafından bekleniyor. 

6000 kişiyi ilgilendiren mülakat sonuçları sonrasında 1200 personeli ataması yapılacak. Peki bu personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar,

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜLAKAT SONUÇLARI 

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceği ilan edilen 1200 personel alımı için başvurular Şubat ayında gerçekleştirildi. Şubat ayında başvuruda bulunan adaylar Mart ayında başvuru sonuçlarını beklediler. sonuçların açıklanması ile mülakatlar için evrak teslim eden adaylar daha Nisan ayında mülakatlara katıldılar. 

1200 personel alımı mülakatları ise Nisan ayının ortasına doğru başladı ve sonuna doğru tamamlandı. 

Mülakat sürecinin tamamlanmasının ardından 2 buçuk aydan daha fazla süre geçmiş olmasına rağmen sonuçlar ilan edilmedi. Daha önceki alımlarda adayları çok fazla bekletmeyen İçişleri Bakanlığı’nın sonuçları değerlendirmesinin ardından kesin listeleri hemen açıklamalarını bekliyoruz. Mülakat sonuçları için ise öne çıkan zaman aralığı Temmuz ayının ilk yarısı olarak öne çıkıyor.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacaktı?

İçişleri Bakanlığı ilanında yer alan açık kadrolar ve kontenjan detayları şu şekildeydi. 

943 lisans ve önlisans Büro Memuru, 10 Harita Teknikeri, 20 Arşiv Uzmanı, 2 Şehir Plancısı 36 Mühendis, 42 Elektrik Elektronik Mühendisi, 31 Bilgisayar Teknikeri, 127 Elektrik Elektronik Teknisyeni.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir