Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Evrak Teslim İşlemleri

İçişleri Bakanlığı 1200 sözleşmeli personel alımı başvuru süreci devam ediyor. 21 Şubat tarihinde başlayan başvuru işlemleri 26 Şubat tarihine kadar devam edecek. 

Bu süre zarfı içinde başvurularını yapan adayların, başvurularının ardından yapacakları işlemleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar,

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Adaylar bakanlığın personel alımı başvuru sistemine e-Devlet üzerinden giriş yapan adaylar burada olan bilgileri ile yada bilgilerini güncelleyerek başvuru işlemlerini yapıyorlar. 

Çeşitli kadrolarda 1200 personel alımının yapılacağı alımlarda ise adayların merak ettiği bazı noktalardan birisi de evrak teslim işlemleri.

Peki adaylar ne zaman ve hangi evrakları İçişleri Bakanlığı’na teslim edecekler? Kamu İlanları olarak başvuruda bulunan adaylar için bu süreci detayları ile aktarıyoruz.

EVRAK TESLİM İŞLEMLERİ

Başvurularını e-Devlet üzerinden yapan adayların başvuru formunun çıktısını almayı unutmamalılar. Başvuru formunu alan adaylar için başvuru sonuçları açıklanana kadar süreç tamamlanmış oluyor. İçişleri Bakanlığı 21 Mart tarihinde başvuru sonuçlarını açıklayacak ve başvuruları kabul edilen adaylar evrak teslim edecekler. 

Evrak Teslimi Başvuru Sonuçlarının Açıklanmasının Ardından

İçişleri Bakanlığı 21 Mart tarihinde başvuru sonuçlarını açıkladıktan sonra bir duyuru yayımlayacak. Bu duyuruda başvuru evrakları listelenecek. Bu listede yer alan evrakları toplayan adaylar başvuru evraklarını valiliklere teslim edecekler ve mülakat sınavını beklemeye başlayacaklar. 

Adım Adım İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Anlatımı ve Karşılaşılan Hataların Çözümü

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir