Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Mülakatları Aylardır Açıklanmadı

İçişleri Bakanlığı tarafından ilana çıkılan ve 1200 personel alımı yapılacağı duyurulan alımlara dair süreç sona ermedi. 

Bakanlık uzun süredir mülakat sonuçlarını açıklamadı. Yaklaşık 6 bin civarında adayın katıldığı İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı mülakatlarına dair süreci değerlendirdik.

1200 PERSONEL ALIMI İÇİN MÜLAKAT SONUÇLARI BEKLENİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın 1200 personel alımı mülakat sınavları Nisan ayında gerçekleştirildi. Türkiye geneli çok sayıda şehirde bulunan Çağrı Merkezlerinde görevlendirilmek üzere yapılacak sözleşmeli memur alım ilanları için 6000 aday sınava girdi. Daha önceki dönemlerde süreci çok fazla uzatmayan İçişleri Bakanlığı alımlara dair sonuçları kısa sürelerde yayımlıyordu. 

Ancak 2019 yılı alımları için gerçekleştirilen mülakatların üzerinden 3 aylık bir süre geçti. Adaylar mülakay sonuçlarının açıklanmasını ve göreve başlamayı beklerken bakanlık konuya dair bir açıklamada bulunmadı. 

Alımların ne zaman açıklanacağını merak eden adaylar için; Kamuilanlari.com olarak mülakat sonuçlarının açıklanmamasının nedenini 2019 yılı alımlarının erken bir tarihte yayımlanması olarak değerlendiriyoruz. Bakanlık geçmiş dönemlerde mülakat sınavlarını daha geç aylarda yapar ve yılsonuna doğru alımları netleştirirdi. 1200 kişilik sözleşmeli personel alımları için sürecin bu kadar uzamayacağını önümüzdeki dönemlerde açıklanacağını düşünüyoruz.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir