Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Mülakatları Neden Hala Açıklanmadı?

İçişleri Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımı için adaylar halen bekleme içerisindeler. 

Bakanlık tarafından 2019 yılının ilk çeyreğinin başında yayımlanan ilan için başvurular alınmış ve daha sonrasında diğer aşamalar tamamlanmıştı. Tüm işlemleri normal seyrinde tamamlayan işçileri bakanlığı, sözleşmeli personel alımı için gerçekleştirdiği mülakat sonuçlarını açıklamadı. 

Sonuçların neden açıklanmadığı ve ne zaman açıklanacağına dair ayrıntıları siz okuyucularımız ile değerlendiriyoruz. 

MÜLAKAT SONUÇLARI NEDEN AÇIKLANMADI

İçişleri Bakanlığı personel alım ilanı yayımladığı ilanında KPSS puan sıralaması esasına göre ve sözlü sınav uygulaması ile; 943 lisans ve önlisans Büro Memuru, 10 Harita Teknikeri, 20 Arşiv Uzmanı, 2 Şehir Plancısı 36 Mühendis, 42 Elektrik Elektronik Mühendisi, 31 Bilgisayar Teknikeri, 127 Elektrik Elektronik Teknisyeni pozisyonlarına personel alımı yapacağını ilan etmişti.

Bakanlık bu kadrolar için başvuruları kabul etti, başvuruları kabul edilen adaylar değerlendirmeye alındı, daha sonra mülükata çağrılacak adaylar belirlendi ve evrak teslim süreci yaşandı. Evraklarını teslim eden adaylar daha sonra mülakat sınavlarına girdiler. Bu sürece kadar olan işlemler normal seyrinde gerçekleştirildi. 

Nisan ayında tamamlanan mülakatlar üzerinden 3 aylık bir süre geçmesine rağmen tamamlanmadı. Bakanlığın diğer kurumlara askeri personel, bekçi alımı, polis alımı gibi faaliyetlerinin mülakat sonuçlarının açıklanmasının olumsuz etkilediği görülüyor. Ancak özellikle bekçi alımınında yazılı sınavın MEB tarafından incelenecek olması bu mülakatların değerlendirmesini öne çekeceği düşünüyor. Bu kapsamda bakanlığın önümüzdeki birkaç haftalık süreçte sonuçları açıklaması kuvvetle muhtemel. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir