Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Sonrası Yapılacak İşlemler

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının ilk döneminde ilana çıkılan 1200 sözleşmeli personel alımı için mülakat sınavları düzenlenmişti. Nisan ayında gerçekleştirilen sözlü sınavların ardından adayların uzun zamandır merakla bekledikleri başvuru sonuçları açıklandı. 

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alımı mülakat listelerinin ardından kesin olmayan sonuçlar açıklandı. 

Bu çerçevede adayların bundan sonraki süreçlerde yapacakları işlemler ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜLAKAT SONUÇLARI

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan basın açıklamasında mülakat sonuçlarına ilişkin şu ifadeler kullanıldı. ”Bakanlığımız Merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere söz konusu ilanda yer alan Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara giriş(sözlü) sınavı kesin olmayan sözlü sınav sonuç listeleri açıklanmıştır.”

Mülakat Listelerine ulaşmak için TIKLAYINIZ

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE NE YAPILACAK?

Söz konusu sonuçların ardından adayların itiraz hakkı bulunuyor. Bakanlık tarafından belirlenen tarih içerisinde adaylar mülakat sonuçlarına itiraz edebilecekler. İtirazlar yazılı dilekçe ile yapılacak olup bakanlık itirazlar için 30 Ağustos tarihinin son olduğunu açıkladı. 

Ataması Yapılan Adaylar;

İtiraz sürecinin ardından bakanlık kesin mülakat sonuçlarını açıklayacak. Daha  sonra adaylar göreve başlama duyurusu bekleyecekler. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanacak duyuruda adayların teslim etmeleri gereken evraklar hazırlanacak. Daha sonra ilgili kurumlara teslim işlemi yapılacak. Evrak Tesliminin ardından ise göreve başlama işlemleri gerçekleştirilecek. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir