Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığına, Nüfus Müdürlüklerine 5 Bin 100 Memur Alınsın Talebi

E-Nafus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart yapmış olduğu konuşmasında çipli kart kullanımına dair açıklamalarda bulunurken Nüfus Müdürlüklerinin personel ihtiyacına değindi ve İçişleri Bakanlığı’ndan 5 bin personel alınması talebinde bulundu. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 5 BİN 100 PERSONEL TALEBİ

E-Nafus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart yapmış olduğu konuşmasının bir bölümünde, yeni kimlik kartına geçiş sürecinin daha verimli olması için bazı önerilerde bulunduklarını hatırlattı. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemlerde Nüfus Müdürlükleri bünyesine atanması amacıyla tahsis edilen 1600 kişilik kadroyu hatırlatan Ali Kart bu sayıya ek atama talebinde bulundu. 1600 kişilik kadroya ek 3 bin 500 kişilik ek kadro talebinde bulunan E-Nafus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart nüfus müdürlüklerine güvenlik kadrosu tahsis edilmesini talep etti.

ÇİPLİ KART BAŞVURULARI

E-Nafus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart konuşmasının devamında ayrıca iş yükü konusunda Nüfus Memurlarının rahatlartılması amacıyla; adres işlemlerinin e-devlet üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilmesi, göçle gelen vatandaşların adres işlemlerinin göç idaresi tarafından yapılması, emniyet ve kolluk kuvvetlerinde bulunan parmak izi verilerinin tümünün nüfus müdürlüklerine devrinin tamamlanması taleplerinde bulundu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir