Kamu Haberleri

İlk Etapta 12 Bin, İkinci Etapta 17 Bin 689 Personel Alacak Sağlık Bakanlığı İlan Tarihleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamaları ile 2019 yılı sağlık personeli alımlarına dair tüm detayları kamuoyu ile paylaştı. 

Alımların ilan tarihlerini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasında ayrıca mülakat iddialarına net bir dille açıklık getirdi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİ ETAPTA 29 BİN 689 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan basın açıklamasında, 29 bin 689 personel alımının ilk etabında 12 bin personel alımının yapılacağı belirtildi  Bu alımlar Ağustos ayı itibariyle yayınlanacak. İkinci alımlar ise 17 bin 686 kadro için duyurulacak. İkinci alımlar ise Eylül Ekim döneminde ilan edilecek. 

Bakan Koca’nın O Açıklamaları

”29 bin 689 sağlık personeli alımı olacak bu yıl içinde. Bunun ilk etabı olarak 12 bin personelin alımı da önümüzdeki ay için ilana çıkılacak. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. ÖSYM’ye gönderdik ÖSYM’nin takvimi ancak ‘bir ay sonra çıkabiliriz’ dedikleri için 1 ay sonra gerçekleşecek.12 bin personelin alımı da KPSS ile olacak. Mülakat yok. KPSS ile 12 bin kişiyi ÖSYM üzerinden alacağız. Eylül Ekim gibi ikinci etabı da 17 bin 689 personeli de ÖSYM’nin takvimine göre aynı yöntemle planlamış olacağız. ”

ALIMLAR MÜLAKATSIZ OLACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN Türk’te yapmış olduğu açıklamalarında ayrıca mülakat iddialarını da değerlendirdi. Alımların mülakatsız olacağını ifade eden Bakan Koca, Mülakatsız alım daha hakkaniyetli ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir