Kamu Haberleri

İlkokul, Lise Ve Üniversite Mezunları için Askerlik Süresi Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar katılmış olduğu bir etkinlik ile gazeteciler ile bir araya geldi. Burada kapsamlı açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Akar başta yeni askerlik sistemi olmak üzere Ege, Akdeniz ve Yunanistan konusu, S-400, Patriot konusu, F-35 Savaş uçaklarının durumlarına dair genel bilgiler verdi. 

Bakan Hulusi Akar’ın açıklamalarında yeni askerlik sistemine dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

YENİ ASKERLİK SİSTEMİNİN TÜM DETAYLARI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarında yeni askerlik sisteminde lise altı, lise, önlisans ve lisans mezunlarının askerliklerini nasıl yapacaklarına dair bilgi verdi. Bakan açıklamasında ayrıca yeni sistemde askerde kalma durumunda gençlere sağlanacak imkanları da kamuoyu ile paylaştı. 

Askerlik Sistemi Genel Olarak

”Bu gençlerimiz gelecek, bedelli isteyenler dahil, bir ay temel askerlik eğitimi yapacaklar. Millet olmanın, asker olmanın gereği burada bir aylık eğitimi alacaklar. Bu program üzerinde önemle duruyoruz. Gençlerimizin hem günlük hayatına hem de gelecek hayatlarına etki edecek bilgileri içerecek bir eğitim vermeye çalışacağız. Bu bir aylık eğitim süresince buraya gelen gençlerimiz her zaman olduğu gibi cüzi miktarda harçlık alacaklar. Bir aylık eğitimin ardından bedelli askerlik yapanlar ayrılacak ve faaliyetleri tamamlanacak. Kıtalara gidenler ise 5 ay daha görev yapacaklar.”

BEDELLİ ASKERLİK FİYATI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarında bedelli askerlik konusuna dair de değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akar açıklamalarında yeni askerlik sistemi için talep edilen 30 bin liranın normal olarak değerlendirdiklerini ifade etti. 

Ödemelerin peşin ve tek seferde olacağını ifade eden Bakan Akar şu bilgileri paylaştı.

“30 bin liranın fazla olduğu” yönünde geldiğini aktaran Bakan Akar, “Yaptığımız objektif çalışmalarda, projeksiyonlarda bunun normal olduğunu değerlendiriyoruz. Bu sistemin karşılanması için bizim buna ihtiyacımız var. Diğer türlü sistem kendi kendini karşılayamıyor, desteklemiyor. Ayrıca bu miktar bir seferde, peşin olarak verecekler”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir