Kamu Haberleri

İmam, Öğretmen, Hemşire ve Polislere 3.600 Ek Gösterge İçin Geri Sayım Başladı

Yıllardır gündemden düşmeyen ve 24 Haziran seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sözü verilen 3600 ek gösterge düzenlemesi konusunda torba yasa düzenlemesi yapılıyor.

KİMLER YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan açıklamaya göre; İmamlar, öğretmenler, hemşireler ve polisler olmak üzere 4 ana kategoriyi kapsayacak. Torba yasa düzenlemesinin seçimden önce meclis gündemine gelmes bekleniyor.

BERAT ALBAYRAK: “DOĞRU BULMUYORUM”

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak , 3.600 gösterge konusunda, sağlık hizmetleri, emniyet ve öğretmenlerle ilgili bir değerlendirme yapılıyor ama bir bakıyorsunuz, tüm kamu personeli için talep ediliyor. Bu olmaz. Ben doğru bulmuyorum. Buna rağmen Cumhurbaşkanımız talimat verirse, gereğini yaparız” diye konuşmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERECEK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ; “İmam, öğretmen, hemşire ve polislere 3.600 ek göstergeye çıkartılmasıyla ilgili çalışma devam ediyor. Tek bir paket halinde geçirilmesi planlanıyor. Gündemden çıkarma ya da unutma söz konusu değil. Çalışma tamamlandığında sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu söz kamuoyuyla paylaşılacaktır, henüz bir tarih yok” ifadelerini kullanmıştı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir