Kamu Haberleri

İMD Alımlarında Boş Kalan Kadrolara Ek Atama Yapılacak Mı?

İŞKUR geçtiğimiz günlerde aylardır beklenen İş ve Meslek Danışmanı alım sonuçlarını açıkladı. 

Sonuçların açıklanmasıyla Eylül ayından itibaren beklemekte olan adayların yerleştirmeleri belli oldu. Peki İMD alımlarında boş kadrolara ek atama yapılacak mı? 

İMD ALIMLARINA BOŞ KADROLARA EK ATAMA YAPILACAK MI?

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı alım ilanı 2018 yılının Haziran ayında ilana çıktı. Adaylar İMD alımları için başvurularını Haziran ve Temmuz aylarında yaptılar. Başvuru sonuçlarının belli olması ile İMD alımları için mülakat süreci başladı. Eylül ayında gerçekleştirilen mülakatların ardından ise mülakat sonuçları 2019 yılının Nisan ayı sonlarına doğru belli oldu. 

Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte göreve başlama işlemleri bekleniyor. Bu noktada Kamuilanlari.com olarak sitemize yapılan geri dönüşlerde elde ettiğimiz bilgilere göre, bazı kadroların boş kalma ihtimali bulunuyor. Bazı adayların geçen süreçte başka kurumlara yapılan atamaları, çeşitli nedenlerden dolayı göreve başlayamayacak olmaları akıllara ek atama olacak mı? sorusunu getirdi. 

Kamuilanlari.com olarak, İMD alımlarında boş kadroların olması durumunda ek atama yapılmasının gerekliliğini, İŞKUR yetkililerinin dikkatine sunuyoruz.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir