Kamu Haberleri

İMD Mülakat Sonuçlarının Açıklanması İçin Seçim Mi Bekleniyor?

İŞKUR tarafından aylar önce gerçekleştirilen ve binlerce adayın yakından takip ettiği İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçları hala açıklanmadı.

Sözlü sınav tarihlerinin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen açıklanmayan sonuçlar son dönemlerde bazı iddialar gündeme geldi. Bu iddialarda İŞKUR’un İMD milakat sonuçlarını açıklamak için seçimleri beklediği öne sürüldü. İşte o detaylar,

İŞKUR İMD SONUÇLARI İÇİN SEÇİM Mİ BEKLENİYOR?

Hatırlacağı üzere İŞKUR Eylül ayı içerisinde İMD alımları için sözlü sınavları gerçekleştirdi. Bu süreçten sonra sözlü sınavın açıklanmasını bekleyen adaylar Şubat 2019 itibariyle hala sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Konuya ilişkin en yetkili isim olan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya bazı açıklamalarda bulunmuş ve Aralık ayı içerisinde sonuçların açıklanacağını ifade etmişti. Ancak Aralık ayının üzerinden de oldukça uzun bir süre geçmesine rağmen sonuçlar için bir gelişme yaşanmadı.

Çalışma Bakanı Selçuk Kısa Sürede Açıklanacak Demişti

Bu açıklamanın ardından  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Eylül ayında gerçekleştirilen ve hala sonuçları açıklanmayan İŞKUR Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakatları sonucuna dair kısa sürede açıklanacağını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı.”İş ve meslek danışmanlarının mülakatları tamamlandı inşallah kısa sürede sonuçları açıklayacağız”

Adayların kariyer planlamaları ve geleceklerine yön vermeleri adına büyük önem arz eden mülakat sonuçları için seçim yorumları yapılmaya başlandı.

Kamu İlanları sitesi olarak soruyoruz. Mülakat sonuçlarını açıklamak için yetkililer neyi bekliyor? Yoksa seçimler mi bekleniyor? Kamu İlanları olarak bizlerde biran önce sonuçların açıklanması gerektiğini ve yaşanan mağduriyetlerin daha fazla devam etmemesi gerektiğini belirtiyoruz. 

İMD Sonuçları açıklandığı zaman anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.