Kamu Haberleri

İMD Mülakat Sonuçlarının Aylardır Açıklanmamasına Adaylardan Videolu Tepki

Bilindiği üzere uzun süredir açıklanmayan İŞKUR İMD alımları binlerce adayı mağdur ediyor. Çok uzun süre önce gerçekleştirilen mülakat sınavı sonuçlarının geçen o kadar süreye rağmen duyurulmaması adaylarında tepkisine neden oldu. 

Konuya dair sosyal medyada çalışmalara devam eden adaylar başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya olmak üzere yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 

Adaylar aylardır açıklanmayan mülakat sonuçlarının açıklanması için son olarak videolu bir paylaşımda bulundular. Kamuilanlari.com olarak adayların sesini duyuruyoruz. 

İMD MÜLAKAT SONUÇLARI AYLARDIR AÇIKLANMADI

İş ve Meslek Danışmanı alım ilanının Haziran ayında yayımlanması, başvuruların alınması, başvuru sonuçlarının değerlendirilip adaylara duyurulması, mülakat işlemleri ve mülakat sınavlarının tamamlanması Eylül ayı sonuna kadar tamamlanmıştı. 

İMD alımları için mülakat sınavına Eylül ayında giren adaylar sonuçların ise kısa bir süre içinde açıklanacağını bekliyorlardı. Bu kapsamda ilk açıklama İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’dan geldi ve 2018 yılı bitmeden sonuçların ilan edileceği açıklandı. Ancak beklenen olmadı. 

Bu açıklamanın ardından ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya dair bir değerlendirmede bulunarak sonuçların değerlendirildiğini ve kısa sürede açıklanacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın üzerinden de aylar geçmiş olmasına rağmen konuya dair somut bir gelişme yaşanmadı. 

ADAYLARDAN VİDEOLU TEPKİ

İŞKUR İMD alımı mülakat sonuçlarının açıklanmaması binlerce adayın mağdur etti. Adaylar kariyer planlamalarında büyük sıkıntılar yaşarken Nisan ayının son dönemine gelinen şu günlerde sonuçların biran önce açıklanmasını talep ettiler. 

Bunun için bir video hazırlayan İMD adayları seslerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’ya duyurmak istediler. Kamu İlanları olarak İMD adaylarının bu paylaşımı sizlerle paylaşarak adayların sesi olmaya devam ediyoruz. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL Haber)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir