Kamu Haberleri

İş Arayan Vatandaşlar İçin İŞKUR İş İlanları Sorgulama İşlemleri

İŞKUR’da gün aşırı personel alım ilanı yayımlanıyor, daha önceden yayımlanan ilanlar yenileniyor, süresi sona eren ilanlar yayından kaldırılıyor. 

En az okur yazar seviyesinden yüksek lisans seviyesine kadar onbinlerce iş ilanının bulunduğu İŞKUR’da adaylar bazen ilanları bulamıyorlar. 

Bu haberimizde okuyucularımıza İŞKUR’da İş İlanları sorgulama esaslarını ele aldık. 

İŞKUR İŞ İLANLARI NASIL SORGULANIR?

Öncelikle adayların şu hususu bilmeleri gerekiyor. İlanlara dair tüm detayların görüntülenmesi için İŞKUR’a üye olmak lazım. Adaylar kendilerine ait bilgileri sisteme girdikten sonra üyelik işlemlerini başlatıyorlar. Bu işlemler sonrasında üyelikleri ile giriş yapan adaylar, İŞKUR İş İlanı Arama Sayfası üzerinden ilanları inceleyebilirler. 

Kadroya Göre Arama

Adaylar bu sayfa üzerinden kendi mesleklerine göre arama yapabilirler. Bu sayfada yer alan Meslek adlı bölüme (Şoför, Güvenlik Görevlisi, Öğretmen, Garson, Gıda Teknikeri) gibi meslek adı yazılıp ara butona basıldığında hangi kadro için arama yapıldıysa tüm ilanlar görüntülenir.

Şehre Göre Arama

Adaylar bu sayfada yer alan İl bölümünü kendi bulundukları şehri seçip ara butonuna bastıklarında yine yayımlanan tüm ilanları görüntüleyebilirler. Burada kadro seçimi yapılarak arama daraltılabilirler.

Özel Sektör, Kamu İlanı Arama

Yine ilan arama sayfasında yer alan İşyeri Türü adlı sekmede isteyen adaylar kamu ilanlarını isteyen adaylar ise özel sektör ilanlarını derleyebilirler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir