Kamu Haberleri

İŞKUR’dan Üniversite Öğrencilerine Günlük 67 TL İle Sosyal Çalışma Programı

Detayları ilk olarak Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan program ile öğrencilere yaz aylarında iş imkanı sunulacak. 

Yalnızca üniversite öğrencilerinin faydalanacağı bu program ile öğrenciler hem cep harçlığı kazanacaklar hemde sosyal çalışma alanlarında çalışacaklar. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL PROGRAM

Öncelikle İŞKUR tarafından başlatılacak olan uygulama Toplum Yararına Program kapsamında gerçekleştirilecek. Ancak adın gençlere göre Sosyal Çalışma Programı olacak. Uygulama yaz aylarında hayata geçirilecek ve gençler bu uygulama ile çalışma hayatında yer alacaklar.

Önlisans ve Lisans Öğrencileri Başvuru Yapacak

Önlisans ve lisans programlarında eğitim alan öğrencilerin başvuru yapabileceği uygulama Haziran ile Eylül arasında 3 ay sürecek. Hatfada 3 gün çalışacak öğrencilere günlük ücret ödenecek ve günlük çalışma saati ise 7 buçuk olarak belirlendi. Üniversite öğrencileri SÇP kapsamında kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve spor hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında çalışacaklar.

3 Ayda 2 Bin 829 TL Harçlık Alınacak

Programlara katılan ve çalışmaya başlayan adaya günlük 67 TL harçlık verilecek. Bu tutar asgari ücrete göre belirlendi. Hafta 3 ayda 12 gün programa katılmış olacak öğrenciye 808 TL vrilecek. Eğer öğrenci 3 ay devam ederse 2 bin 829 Tl ücret alacak. Gençler, programa katıldıkları günlerde sigortalı gösterilecek. Bu sigorta staj sigortasından farklı olarak, malullük, yaşlılık, ölüm aylığı bağlanmasına olanak sağlayan uzun vadeli sigorta olacak. Sigorta süreleri, programa katılan öğrencilerin emekliliklerine sayılacak.

Burslar Etkilenmeyecek

Ayrıca merak edilen konulardan olan burs ve kredi konusu. Bu programlara katılan öğrencilerin bursları ve kredileri etkilenmeyecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir