Kamu Haberleri

İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Nihai Listelerini Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alımı yapılmak üzere yayımlanan sürekli işçi alımı kadrolarına çok sayıda aday başvuruda bulundu. Söz konusu bu başvurular geçtiğimiz hafta sonlandı.

Başvuruların tamamlanmasının ardından ise başvuru sonuçlarını bekleyen adaylar için nihai listeler açıklandı. Peki adaylar nihai listelere nasıl ulaşacaklar? İşte tüm detaylar;

SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine istijdam edilecek sürekli işçi alımı kadrolarında yer alan ve ilokul ile lise mezunu adayların başvuruda bulunduğu kadrolar için kura çekilecek. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar için KPSS puan sıralaması esasına göçre başvuru sonuçları açıklanacak. Bu sıralama ise alım yapılacak personel sayısının 5 katı kadar aday olarak belirlendi. 

İŞKUR Nihai Listeleri Açıkladı

Türkiye İş Kurumu 19 Şubat Salı günü itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine istihdam edilecek sürekli işçi nihai listesini açıkladı. Adaylar İŞKUR’un sistemine üyelikleri ile giriş yaptıktan sonra nihai listelere ulaşabilecekler. Kamuilanlari.com olarak nihai listelere nasıl ulaşacağını adım adım anlatıyoruz. 

Nihai Listelere Nasıl Ulaşılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alım yapılacak sürekli işçi alımlarına dair; her kadro ve her il için nihai listeler belli oldu. İŞKUR tarafından ilan edilen sonuçlara bakmak isteyen adaylar şu yolu izleyecekler. 

* İŞKUR’un ana sayfasına ulaşın.

* İş Arayan bölümünden kendi üyeliğinize giriş yapın.

* Açılan sayfada İş Başvurularım yazan bölüme tıklayın.

* Burada başvuru yaptığınız ilan gözükecek. Burada en başta ilan numarası olan yere (numaranın üstüne)
 tıklayın. 

* Buraya tıkladığınızda ilan metnine ulaşacaksınız sayfayı en altta indirin.

*  En alt tarafta nihai listeyi görüntüleyebileceksiniz.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri sosyal medyadan takip edip mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir