Kamu Haberleri

İŞKUR İMD Mülakat Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

İŞKUR Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alım ilanı 2018 yılının Haziran ayının sonlarına doğru ilana çıkmıştı. İlanın yayımlanmasının ardından başvuruda bulunan binlerce aday 4 Temmuz tarihine kadar başvurularını yaptılar. Bu süreçten sonra başvuru sonuçlarının açıklanması adına bekleyen adaylar başvuruların açıklanmasıyla 25 Eylül ile 28 Eylül tarihlerinde sözlü sınavlara katıldılar. 

Eylül ayının sonunda gerçekleştirilen mülakat sürecinin ardından sonuçları bekleyen adaylar hala sonuçların ilan edilmemesi nedeniyle mağduriyet yaşıyorlar. Planlarını bu alımlara göre yapan adaylar sonuçların açıklanmamış olması nedeniyle gelecekleri adına karar veremiyorlar. 

Peki İŞKUR 1143 İMD personeli alımı mülakat sonuçlarını ne zaman açıklamayı planlıyor?

İŞKUR İMD SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLAMAYI PLANLIYOR?

İŞKUR İMD alımları için sosyal medyada kampanyalar düzenleyen adaylar mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar. Bu kapsamda sık sık Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın sosyal medya hesaplarını adeta soru yağmuruna tutan adaylar, en kısa sürede sonuçların açıklanması konusunda somut adım atılmasını istiyorlar. 

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya bu konuya dair geçmişte yapmış olduğu açıklamasında mülakat sonuçlarının Aralık ayı içerisinde ilan edileceğini ifade etmişti. Ocak ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde halen sonuçların açıklanması ise adayları bir hayli yıprattı. İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı alımı sözlü sınav sonuçlarını biran önce açıklamalı ve adayların mağduriyetlerine son vermelidir.

İMD Sonuçları açıklandığı zaman anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir