Kamu Haberleri

İŞKUR İnternet Sisteminde Profil Oluşturma ve İş Başvurusunda Bulunma

Bilindiği üzere  iş ilanı Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan duyurular ile adaylara ulaştırılıyor. 

Bu duyurularda yer alan açık kadrolara başvuruda bulunmak isteyecek adayların ise İŞKUR profillerinin olması gerekiyor. Yoksa ilanlara dair detayları görüntüleyemiyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde sizlere bu içeriğimizde İŞKUR profil oluştumanın adım adım detaylarını anlatıyoruz. 

İŞKUR PROFİL OLUŞTURMA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden profil oluşturup hem ilanlara dair detayları görüntülemek hemde başvuruda bulunmak için yapılması gerekenler maddeler halinde şu şekilde;

* Profil oluşturmak için öncelikle İşkur’un resmi internet sitesi olan iskur.gov.tr adresine gidin.

* Siteye giriş yapan adaylar ikinci işlem olarak açılan sayfanın sol tarafında bulunan internet şubesi alanına tıklayacaklar.

* Bu alana tıklayan adaylar e-Devlet şubesine tıklayacaklar ve daha sonra kayıt sayfassı açılacak.

* Kayıt sayfasının açılması ile birlikte adaylar sayfanın sol tarafında bulunan İş Arayan bölümüne tıklamak ve oradan da Üye Ol kısmına tıklayacaklar.

* Adaylar kayıt sayfasına kendilerine ait tüm bilgileri eksiksiz olarak ve doğru olarak girmeliler iş başvuruları için bu adım çok önemli.

* Bilgileri giren adaylar daha sonra üyelik sözleşmesini okuyacak kabul edecekler ve onayla butonu ile profil işlemlerini tamamlayacaklar. 

İŞKUR üzerinden profil oluşturan adaylar kullanıcı adım bölümüne T.C. kimlik numaraları ve şifre bölümüne de kendi belirledikleri şifreyi yazarak sisteme giriş yapabilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir