Kamu Haberleri

İŞKUR TYP Personel Alımları Hangi Uygulama Alanlarında Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılan ve adaylar tarafından yakından takip edilen personel alım ilanlarının başında TYP ilanları geliyor. 

Onlarca kamu kurumu tarafından Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanına başvuruların nasıl yapıldığı ve uygulama alanlarının hangi dallar olduğunu sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını iki yöntem ile ilanı yayımlayan kuruma bildirebilir. 

Birinci yöntem TYP personel alım ilanlarına şahsen başvuru yapmak. Adaylar bu yöntemde yaşadıkları il veya ilçede yer alan İŞKUR Müdürlükleri ile Hizmet Birimlerine giderek şahsen başvuru yapabilirler. 

İkinci yöntem ise İŞKUR’un web sayfasına üye olmak ve başvurularını İŞKUR İş İlanları Sayfası aracılığıyla elektronik olarak yapmak. 

TYP UYGULAMA ALANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alımları belli başlı uygulama alanlarında yayımlanıyor. İŞKUR’un internet sayfası üzerinden de duyurulan bu uygulama alanları ise şunlar;

Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması

Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması

Ağaçlandırma

Park düzenlemeleri

Vadi ve dere ıslahı

Erozyon engelleme çalışmaları

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir