Kamu Haberleri

İŞKUR’un Öğrenci Projesi SÇP Başvuruları Nasıl Yapılır?

Çalışma Bakanlığı’nın koordine ettiği Sosyal Çalışma Programı başvuruları 25 Haziran atrihi itibariyle başladı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk uygulamaya dair de açıklamalarda bulundu. Gün içinde vermiş olduğu bilgilerde, üniversite öğrencileri için başlatılan proje başvurularının başladığını ifade eden Bakan Selçuk, uygulama konusunda genel açıklamalar yaptı.

Peki Bakan Selçuk’un değindiği SÇP başvuruları nasıl yapılacak? Detayları ele aldık.

SÇP İŞ İLANLARI

İki kurumun birlikte çalışması sonucu faaliyete geçen SÇP programları 4 uygulama alanında olacak. Öğrenciler; Doğanın korunması. Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması. • Kütüphanelerin bakımı ve düzeni. Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi, alanlarında çalışacaklar.

Günlük ücret hesabı çalışacak olan öğrenciler hafta 3 gün 7 buçuk saat görev yapacaklar. Günlük 67 TL alacaklar. Programa en az 1 aylık katılım yapılacakken isteyen öğrenciler 3 ay boyunca bu uygulamadan faydalanabilecek. 

SÇP BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İlan edilen uygulama programlarına başvuru yapacak adaylar İŞKUR’un sitesini kontrol edecekler. Burada yayımlanan ilanları takip edecek adaylar sisteme üye olarak elektronik başvuru yapabilecekler. 

SÇP Programları Arama Sayfası: https://esube.iskur.gov.tr/Scp/ScpArama.aspx

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir