Kamu Haberleri

Jandarma Asayiş Uzman Erbaş Alım İlanı Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı’nın asayiş sınıfı uzman erbaş alım ilanı bekleniyor. Jandarma asayiş sınıfı uzman erbaş alımı 2018 yılının son birkaç gününde yayımlanacak mı yoksa 2019 yılına sarkacak mı? İşte son değerlendirmeler. 

JANDARMA ASAYİŞ SINIFI UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan birinci 100 günlük eylem planında yer alan konulardan birisi de Jandarma bünyesine 10 bin personel alımı hususundaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylem planı kapsamında geçtiğimiz dönemlerde Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilanlar ile 018-1 ve 2018-2 kapsamında Lojistik ve Havacılık branşlarına uzman erbaş alımları gerçekleştirdi. Ancak alım yapılması ve 10 bin rakamına ulaşılması adına Asayiş sınıfı Uzman Erbaş alımları da bekleniyor. 

Ancak söz konusu alım ilanı Aralık ayının sonra ermesine sayılı günler kala hala yayımlanmadı. İlanın 2018 yılı ile 2019 yılında yayımlanması ise yaş şartı nedeniyle büyük önem arz ediyor. Eğer Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılında ilanı yayımlamazsa çok sayıda aday mağdur olacak. Zira uzman erbaş alımlarında adayların ilanın yayımlandığı yılın ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması şartı var. Yaş şartı nedeniyle adaylar ilanın biran önce yayımlanmasını istiyorlar. 

Sizlerde Görüşlerinizi Paylaşın

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine asayiş sınıfı uzman erbaş alımlarına dair talep ve görüşlerinizi haberimizin altına yorum olarak paylaşabilirsiniz. 

Kamu Haberlerinden Anında Haberdar Olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir