Kamu Haberleri

Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini Ek Sınav Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sayfası üzerinden sözleşmeli uzman erbaş temini için bir duyuru yayımladı. 

Komutanlık tarafından yayımlanan duyuru kapsamında, geçtiğimiz dönemlerde ilan edilen alımlarda sınava çağrılmayan adayların sınava çağrılacağı bildirildi. 

UZMAN ERBAŞ ALIMI İÇİN EK SINAV DUYURUSU

Jandarma Genel Komutanlığı yapmış olduğu ek sınav açıklamasında, alımların nasıl olacağını açıkladı. Bir önceki alımlara başvuru yapan ancak sınava çağrılmayan adaylardan alım olacağını ifade eden Jandarma Genel Komutanlığı sınav takviminin daha sonra ilan edileceğini duyurdu. 

Jandarma Genel Komutanlığı’nca Yayımlanan Duyuru

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir