Kamu Haberleri

Kadrolu Taşeron İşçilere Ramazan Bayramı Öncesi İki İkramiye

Kamuda kadrolu olarak çalışan yüzbinlerce taşeron işçi bulunuyor. KHK ile kadroya alınan bu taşeron işçilere mali ve sosyal açıdan sağlanan hakların tümü Çalışma Bakanlığı tarafından ilan edilmişti. 

Çalışma Bakanlığı yayımladığı bu haklarda taşeron işçilere bayramlardan önce ikramiye ödemesi yapılacağını ilan etmişti. Bir diğer ikramiye ödemesi tediye ikramiyesi olmuştu. 

Belediyelerde çalışan taşeron işçilere sağlanmayan bu ikramiye diğer taşeron işçilere her 3 ayda bir ödeniyor. 

TAŞERONDA İKİ İKRAMİYE SEVİNCİ BİRDEN

Taşeron işçilere sağlanacak olan Tediye İkramiyesi ile Ramazan Bayramı İkramiyesi Mayıs ayında hesaplarda olacak. 4 Haziran’da Ramazan Bayramı’nın başlayacak olmasıyla ve öncesinin de hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle ikramiyelerin 31 Mayıs’ta yatırılması bekleniyor. 

Bayram İkramiyesi

Ramazan Bayramı için taşeron işçilere ödenecek olan Ramazan Bayramı İkramiyesi tutarı 75 TL. Her taşeron işçi ödenecek olan bu ikramiye tutarı sabit olup her işçiye aynı oranda ödeniyor.  Bu ikramiye belediye çalışanlarına da ödeniyor. 

Tediye İkramiyesi

Tediye ikramiyesi taşeron işçileri ekonomik açıdan rahatlamalarına neden oluyor. İşçilerin maaşlarına göre hesaplanarak ödenen tediye ikramiyeleri yılda 52 olarak ödeniyor. Bu ödemeler tek seferde yapılmıyor. İkramiye tutarı maaş katsayısına göre hesaplanır daha sonra prim ve vergi giderledi bu tutardan çıkarılır. Geriye kalan rakam ise işçilere 4 taksit halinde işçilere ödenir. 2019 yılı Mayıs ayında ödenecek en düşük ikramiye tutarı ise 825 TL olarak asgari ücretli işçiye ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir