Kamu Haberleri

Kadrolu Taşeron İşçiye Kurban Öncesi En Az 845 TL Tediye ve Bayram İkramiyesi Müjdesi

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler ile belediyelerde çalışan taşeron işçilerin tamamına Kurban Bayramı öncesi bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacak. Bu ödemelerin yanında sadece kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilere tediye ikramiyesinin taksit ödemesi yapılacak. 

Belediyelerde çalışan personeller mevzuat gereği tediye ikramiyesi ödemelerinden faydalalanamıyorlar. Peki bu Kurban Bayramı öncesi özellikle tediye ikramiyesi ile biraz nefes alacak taşeron işçiler ne kadar ödeme alacaklar? Ödemeler ne zaman yapılacak? İşte detaylar,

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ TAŞERON İŞÇİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ

Kurban Bayramı öncesi tüm işçilere Bayram İkramiyesi ödemesi yapılacak. Ancak bu bayram ikramiyesi ödemeleri için mevzuatta yer alan ücretten gelir vergisi kesintisi de yapılacak. Bu çerçevede kamuda ve belediyelerde çalışan tüm işçilere bayramın hemen öncesinde 75 TL bayram ikramiyesi ödenecek. Ancak bu tutarın tamamı işçilerin eline geçmeyecek. Burada işçilerin eline geçecek olan tutar gelir vergisi kesintilerinin ardından 53 TL.

En Az 792 TL Tediye İkramiyesi

Bayram öncesi işçileri ekonomik olarak rahatlatacak olan ödeme tediye ikramiyesi olacak. Ancak bu ödeme her taşeron işçi tarafından alınamıyor. Belediyelerde ve bu tür kurumlarda çalışan işçilere tediye ikramiyesi ödenmiyor. 

Tediye ikramiyesi alacak kadrolu taşeron işçilerin ödemeleri bayramın hemen öncesinde 9 Ağustos tarihinde hesaplara yatırılacak. Hesaplara yatırılacak en düşük tutar ise asgari ücretli çalışanlar için 792 TL olacak. Tediye ikramiyesi maaş tutarına göre hesaplandığında maaşı yüksek olan vatandaşlara daha yüksek ikramiye ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir