Kamu Haberleri

Kadrolu Taşeron ve Belediye İşçilerine Eylül Ayında Yapılacak Ek Ödemeler ve Yardımlar

Taşeron işçilerin Eylül ayında alacakları maaşlarına çeşitli ek ödemeler yapılacak. 

Bu ek ödemeler kadroya alınan ve 4/D statüsünde çalışma başlayan taşeron işçilerin durumlarına göre değişiklik gösteriyor. 

Uzun süredir maaş zammı alamayan ve ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşayan taşeron işçilerin bu sorunlarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE EK ÖDEMELER EYLÜL 2019

Kamuda çalışan taşeron işçilere Eylül ayında yapılacak ödemeler eğitim alanında olacak. Okula giden çocuğu bulunan taşeron işçilere yapılacak olan ödemeler çocukların öğrenim durumlarına göre eğitim yardımı ödemesi yapılacak.

Peki ödemeler hangi öğrenim düzeyinde ne kadar olacak? İşte bu ek ödeme detayları;

Mevzuatta yer alan ödeme planına göre; taşeron işçiler en az ilköğretim seviyesinde çocuğu olmasında durumunda 100 TL ek ödeme alır. Yılda bir defa ödenen bu ek ödemeler ortaokul seviyesinde çocuğunu bulunan 4/D’li işilere 110 TL, lise seviyesinde çocuğu bulunan işçilere 120 TL olarak ödenir. Eğer taşeron işçinin çocuğu üniversite düzeyinde olur ise ek ödeme 140 TL olarak yapılır. 

Taşeron işçi olarak çalışırken belediye şirketlerine geçen çalışanlara da 2. beş günlük taksit ödemesi Ekim ayında yapılacak. Bu ödemelerin ilki geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Ayrıca belediye işçilerine de çocuk yardım ödemesi yapılır. Bu ödemeler yılda bir defa değil her ay 25 TL olarak maaşlara eklenir. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir