Kamu Haberleri

Kadroya Alınan Taşeron İşçilere Bayram Yardımı Ödeme Tarihi Belli Oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 4/D’li kamu işçilerine sunulan mali ve sosyal haklardan bazılar Bayram Yardımı ve Tediye İkramiyesi.

Dini bayramlarda sağlanan yardım ödemeleri tüm kadrolu taşeron işçilere ödenirken tediye ikramiyesi belediye çalışanlarına ödenmiyor. Bu kapsamda bu ikramiyeleri alacak olan çalışanlar bir sonraki ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlardı. 

Konuya ilişkin ilk detaylar geldi. İşte bayram yardımı ödeme tarihlerine dair detaylar;

ÖDEMELERİN NE ZAMAN YAPILACAĞI BELLİ OLDU

Kamuda 4/D statüsünde çalışan taşeron işçileri ile kamu işçileri bayram öncesi ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair araştırmaları başladı. Kurban Bayramı öncesi kamuda çalışmakta olan, belediye şirketleri bünyesine çalışan ve 4/D’li işçilere ödenen bu ikramiye tüm işçilere ödenecek. Yüksek Hakem Kurulu kararına göre; taşeron işçilere bayram öncesi ödenecek ikramiye tutarı ise 75 TL.

Ancak işçilerin eline net 75 TL bayram ödemesi yapılmıyor. Bayram yardımı olarak ödenen bu tutardan gelir vergisi ve damga vergisi kesintileri yapılıyor. Bu kesintilerin ardından taşeron işçilere 53 TL ile 54 TL civarında bir ödeme yapılıyor. 2019 yılı Kurban Bayramı için yapılacak bu 54 TL’lik ödemeler ise 4 Ağustos tarihinden itibaren hesaplarda olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir