Kamu Haberleri

Kadroya Alınan Taşeron İşçilere Maaş Dışında Ödenecek İkramiyeler ve Yardımlar

Kadroya alınan taşeron işçilere maaş dışında çeşitli ek ödemeler yapılıyor. Bu ek ödemeler işçilerin durumlarına göre, çalıştıkları kurumlara göre yada tamamına birden yapılıyor. 

Taşeron işçilere sağlanan bu ödemelerin tamamını siz okuyucularımıza yaptığımız haberler ile duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kadroya alınan 4/D’li taşeron işçilerin 2019 yılı sonuna kadar alacakları ödemeler ve detaylarını derledik. 

4/D’Lİ TAŞERON İŞÇİLERİN ALACAKLARI ÖDEMELER

Taşeron işçilerin 4/D statüsü ile kadroya alınmalarının ardından mali ve sosyal haklar Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulmuştu. Bu ödemelerin bir bölümü yıl içinde yapılırken geriye kalan ödemeler ise şunlar.

Ek Ödeme Listesi

Kadroya alınan taşeron işçilerin 2019 yılının sonuna kadar alacakları en önemli ödeme Tediye İkramiyesinin dördüncü ve son taksiti olacak. Yılda 52 gün üzerinden çalışan işçinin maaşına göre ödenen tediye ikramiyeleri en düşük asgari ücretle çalışanlara 792 TL ile ödeniyor. Tediye ikramiyelerinden KİT ve belediye bünyesinde çalışan işçiler yararlanamıyorlar. 2019 yılında ödenecek tediye ikramiyesinin dördüncü taksiti ise Aralık ayında hesaplarda olacak. 

Tediye ikramiyesinden önce ödenecek bir diğer ödeme ise taşeron olarak olarak çalışırken belediye şirketlerine geçen çalışanlara da 2. beş günlük taksit ödemesi. Bu ödemelerin ilki Nisan ayında yapılmıştı. 

Diğer bir ödeme ise çocuk yardımı. Yine belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilere her çocuk için 25 TL ek ödeme yapılıyor. Bu ödeme 3 çocuğa kadar her ay maaşlara yansıtılıyor. 

Kamuda çalışan taşeron işçilere yapılacak diğer ek ödeme ise yılda bir defa Eylül ayında ödenen eğitim yardım parası. Bu ödeme tutarı İlköğretim seviyesinde eğitim alan çocuğu olan taşeron işçiye 100 TL olarak yapılırken ortaokul seviyesi için 110 TL, lise seviyesi için 120 TL ve yükseköğretim seviyesi için 140 TL ödeme yapılıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir