Kamu Haberleri

Kadroya Alınan Taşeron İşçilerin Yaşadığı Sorunlar: Tayin Hakkı, Maaş Zammı, Fazla Mesai

Hak İş Sendikası bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Öz Büro-İş Genel Başkanı Baki Gülbaba kadroya alınan taşeron işçilerin sorunları için bir basın toplantısı düzenledi. İstanbul’da gerçekleştirilen toplantı kapsamında taşeron işçilerin mağduriyetleri dile getirildi. 

TAŞERON İŞÇİLERİN MAĞDURİYETLERİ

Öz Büro-İş Genel Başkanı Baki Gülbaba yapmış olduğu konuşmasında işçilerin kadroya alınmadan önceki dönemlerine değindi. O dönemde yaşanan hak kayıpları görüyorduk ve anlayabliyorduk diyen Baki Gülbaba bu sorunların kadroya alınmanın ardından da devam ettiğini söyledi. 

Bu çerçevede bu durumu asla kabul etmeyeceklerini ifade eden Öz Büro-İş Genel Başkanı Baki Gülbaba, kamuda işini özveri ile yapan taşeron işçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda hükümete çağrıda bulunan Bali Gülbaba taşeron işçilerin yaşadıkları sorunları şu maddeler halinde listeledi. 

”Haftalık çalışma süresi ile ilgili uygulama sorunları, acil servis çalışanlarının mesai ve fazla mesai sorunu, ara dinlenmelerinin kullandırılmaması, iş elbisesi sorunu, yıllık izinlerin kullanılması konusunda yaşanan sorunlar, refakat izinleri hakkının verilmemesi, kadroya geçişten sonra nakil-tayin hakkının hala verilmemesi, iş kolları ve NACE kodlarının hatalı belirlenmesi, her hastanede farklı uygulamaların yapılması, yol ve yemek paralarının ödenmemesi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir