Kamu Haberleri

Kadroya Geçirilen Taşeron İşçiye Terfi ve Tayin Hakkı Talebi

Hak İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda işçilerin genel sorunlarına dair konular ele alındı. 

Bu çerçevede kadroya alınan taşeron işçilerin sorunlarının görüşüldüğü toplantı sonrası bu sorunlara dair açıklamalar geldi. Kadrolu taşeron işçilere sağlanması istenilen hakların açıklandığı toplantı ardından ayrıca kadroya alınmayan KİT çalışanları içinde kadro talebi yinelendi. 

TAŞERON İŞÇİYE TERFİ VE TAYİN HAKKI

HAK İŞ Başkanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada taşeron işçiler için atılması gereken adımlar madde madde açıklandı. Bu açıklamanın öncesinde kadroya alınan taşeron işçiler için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Hak İş, aşağıda yer alan düzenlemelerin hayata geçirilmesini istedi. 

”Kadroya geçen taşeron işçilerin uyum sorunları ile ilgili olarak, gerekli uyum eğitimleri verilmelidir. Bu çalışanlara, nakil, tayin ve gerekli şartları sağlarlarsa terfi imkânları getirilmelidir. Sendikalı oldukları halde toplu iş sözleşmesi yapılmayan çalışanlara TİS yapma hakları getirilmelidir. Kadroya geçen taşeron işçilerle ilgili olarak özel bir çerçeve sözleşme yapılmalıdır.”

KİT Çalışanları

HAK İŞ Başkanlar Kurulu tarafından ele alınan bir diğer konu KİT çalışanlarının kadroya alınması hususunda oldu. Sendika yaptığı açıklamasında kadro talebini şu sözlerle yineledi. 

”KİT’lerde çalışanlar başta olmak üzere, kapsam dışı kalan taşeron işçilerin tamamı için, Bakanlık ile ortak çalışma yapılarak kadro imkânı verilmelidir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir