Kamu Haberleri

Kamu İşçileri İçin 2019-2020 Dönemi Toplu İş Sözleşmeli (TİS) Görüşmeleri Başlıyor

Kamu kurumlarında görevli 200 bin kamu işçisinin merakla beklediği görüşmeler için ilk adım atıldı. Kamu işçilerinin maaşlarına yapılacak zam konusu, sosyal haklar, yeni mali haklar gibi detayların belirleneceği toplantılar öncesinde ise işçi tarafı ve hükümet arasında bir görüşme gerçekleştirildi. 

KAMU İŞÇİLERİ İÇİN TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLALIYOR

2019 – 2020 dönemini kapsayacak olan Toplu İş Sözleşmeli toplantıları öncesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay bir görüşme gerçekleştirdiler. Hükümet ve işçi tarafının gerçekleştirdiği bu görüşmelerde kamu bünyesinde çalışan 200 bin işçinin zam konusu ele alındı. 2019 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün değerlendirildiği ve ön bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda ayrıca Çalışma Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem ile Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar’da yer aldı. 

Hükümet tarafından Çalışma Bakanı Selçuk ile işçi tarafından yetkili sendika Türk İş tarafından gerçekleştirilecek olan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri büyük önem taşıyor. Bu görüşmelerde alınan sonuçlar memurların toplu iş sözleşmelerini, özel sektörde imzalanan iş sözleşmelerini etkiliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir