Kamu Haberleri

Kamu İşçileri İçin TİS İle Yılda 1500 TL İkramiye Talebi

Devlet kurumlarında kadrolu olarak çalışan kamu işçilerinin sayısı yaklaşık 200 bin. Bu işçilerin önümüzdeki üç dönem için alacakları zam tutarları ve elde edecekleri mali haklar için görüşmeler gerçekleştiriliyor. 

İşçi tarafı olan Türk İş Sendikası ile hükümet tarafı Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında gerçekleşen görüşmelerde ilk detaylar belli oldu. 

TÜRK İŞ’TEN 1500 TL İKRAMİYE TALEBİ

Kamu işçileri için bir araya gelen Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un ilk toplantısında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Bu görüşmenin ardından ise Türk-İş’in kamuda örgütlü sendikalarının oluşturduğu kamu koordinasyon kurulu üyeleri bir toplantı gerçekleştirdiler. Bu toplantının ardından ise talepler belirlendi. İşçi tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sunulan talepler şunlar oldu. 

Tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 TL zam. Bu zamma ek olarak ilk altı ay yüzde 15, iki, üç ve dördüncü altı aylarda da enflasyon artı 3 puan refah payı talep edildi. 

Zam taleplerine ek olarak Türk İş Sendikası hükümetten her yılın Mayıs ayında ödenmek üzere 1500 TL ikramiye ödenmesini talep etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir