Kamu Haberleri

Kamu İşçilerinin Maaşlarına Zam Konusunda Anlaşma Sağlanamadı! Grev Yapılacak Mı?

Türk İş Başkanı Ergün Atalay kamu işçileri ile hükümet arasında gerçekleştirilen görüşmelere dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda gerçekleştirilen son görüşmeden de anlaşma sağlanamadığını açıklayan Ergün Atalay, grev konusuna değindi. 

GREV KARARI İÇİN TARİH VERİLDİ

2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü kapsamında hükümet ile Türk-İş arasında 3. görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşme sonrası Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay bir basın toplantısı düzenledi. Gerçekleştirilen toplantıdan bir sonuç çıkmadığını ifade eden Ergün Atalay, hükümete çağrıda bulunarak bayramdan önce toplu sözleşmeyi anlaşmayla tamamlayalım, dedi. 

Türk İş Başkanı Ergün Atalay konuşmasının devamında dayanma güçlerinin kalmadığını ifade ederek Cuma gününe kadar bu görüşmeleri masabaşında bitirmek umudunda olduğunu ifade etti. Anlaşma sağlanamaması durumunda grev yapılacağını ifade eden Ergün Atalay masabaşında bitmiyorsa kanunun bize verdiği yetkiyle işçinin yapacağı her türlü etkinliğe öncü olmak zorundayız, dedi.

‘Anlaşmanın sağlanamaması üzerine, yasal prosedür gereği İstanbul’daki Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde grev ilanı aşıldı. 19 Ağustos’a kadar sözleşmenin bağıtlanmaması halinde çeşitli iş yerlerindeki yaklaşık 30 bin işçi greve çıkacak. Bu aşamadan sonra süreçle eğer işyeri grev yasağı kapsamında değilse grev uygulanacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir