Kamu Haberleri

Kamu İşçisine 75 TL İkramiye Verilecek 22 TL’si Vergi Kesintisine Gidecek

Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan taşeron işçilere bazı mali haklar ve sosyal haklar tanınmıştı. Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulan bu mali ve sosyal haklar kapsamında işçilere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi veriliyor. 

Ancak kadrolu taşeron işçilere sağlanan bu ikramiyenin içerisinde vergi kesintileri de bulunuyor. İşte taşeron işçilere tanınan ikramiye hakları ve detayları

KADROLU TAŞERON İŞÇİLERE SAĞLANAN İKRAMİYE HAKKI

Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan mali haklar kapsamında taşeron işçilere Kurban Bayramı öncesi ve Ramazan Bayramı öncesi ödenecek ikramiye tutarı 75 TL olarak açıklandı. Ancak taşeron işçilere ödenecek olan bu tutar direkt olarak hesaplara yatırılmayacak. 

Kamu kurumlarında, belediye bünyelerinde ve birimlerinde ya da kurumların alt birimlerinde çalışan taşeron işçilerin 75 TL’lik bayram ikramiyesinden gelir ve damga vergisi kesintileri yapılacak. 

Bu kapsamda yakın tarihte ödenecek olan Kurban Bayramı ikramiyeleri için işçilere 53 TL ödenecek. Yani 75 TL’lik ikramiyenin dörtte birinden fazlası kesintilere gidecek. 

İkramiyeler Ne Zaman Ödenecek?

Kadroya alınan taşeron işçilerin ikramiyeleri Kurban Bayramından önceki hafta içerisinde ödenmeye başlayacak. İşçiler ikramiyelerini 4 Ağustos tarihinden itibaren almaya başlayacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir